ALAPKÉPZÉS (BSc, BA) |
Alapfokozat: Választható szakok: - Gazdálkodási és menedzsment (BA) AZ ALAPKÉPZÉS KÖLTSÉGEI
A költségtérítés tartalmazza a teljes tananyag (tankönyvek, jegyzetek, tankönyvi útmutatók és egyéb oktatási segédeszközök) árát is. (A költségtérítés egy része a 2009. évi adótörvény vonatkozó paragrafusainak figyelembevétele mellett az adóból levonható.) A költségtérítés mértéke évenként követi az inflációt. JELENTKEZÉS AZ ALAPKÉPZÉSRE A jelentkezés egyetlen, az Oktatási és Kulturális Minisztérium által kiadott jelentkezési lapon történik. Ennek kitöltése és a jelentkezéshez szükséges dokumentumok csatolása történhet:
E-felvételi esetében weben történik az adatok kitöltése, a dokumentumok csatolása elektronikus illetve postai úton történhet. 1380 Budapest Pf. 1190 A jelentkezőnek a jelentkezési lapon meg kell határoznia a jelentkezések elbírálási sorrendjét, melyet legfeljebb egyszer lehet megváltoztatni. További, a jelentkezési laphoz csatolandó dokumentumok:
A jelentkezés határideje: 2009. február 15. FELVÉTELI PONTOK SZÁMÍTÁSA
A két számítási mód közül automatikusan a jelentkező számára kedvezőbb pontszámítást alkalmazzák időkorlát nélkül. Mindkét esetben ehhez adják hozzá a többletpontokat (legfeljebb 80 többletpont). TANULMÁNYI PONTOK (MAXIMUM 200 PONT): Magyar nyelv és irodalom (évenként a 2 osztályzat átlaga), történelem, matematika, egy legalább két évig tanult választott idegen nyelv (vagy nemzetiségi nyelv és irodalom) átlaga és egy legalább két évig tanult választott tárgy (ez bármilyen 2 évig tanult tantárgy lehet, pl. testnevelés, ének-zene stb.) utolsó két tanult év végi érdemjegyeinek összege, majd az így kapott eredmény kétszerese jelenti a tanulmányi pontok legfeljebb 100 pontot képező részét. Ehhez adják hozzá az érettségivizsga-bizonyítványban szereplő vizsgaeredmények közül a négy kötelező és egy szabadon választott érettségi vizsgatárgy százalékos eredményének átlagát egész számra kerekítve (legfeljebb 100 pont). ÉRETTSÉGI PONTOKAT (MAXIMUM 200 PONT): Az adott képzési területen előírt érettségi tárgyak közül a jelentkező számára leginkább kedvező két érettségi tárgy vizsgaeredményeinek százalékos teljesítményéből számítják az érettségi pontot. Az érettségi pontok száma egyenlő (mind közép-, mind emelt szinten) az érettségi vizsgán elért százalékos eredménnyel. A 2005 előtt érettségizőknél (vagyis akik még a kétszintű érettségi rendszer bevezetése előtt érettségiztek) is a százalékos számítás érvényesül. Mivel nekik az érettségi eredményük csak érdemjegyekben és nem százalékos eredményekben szerepelnek az érettségi bizonyítványban, ezért egy külön átszámító táblázat alapján meghatározzák százalékos eredményüket. TÖBBLETPONTOK (MAXIMUM 80 TÖBBLETPONT): Összesen 80 többletpont szerezhető különböző jogcímeken, amiket a tanulmányi és érettségi pontokból megállapított alappontokhoz adnak hozzá. A jelentkező abban az esetben is csak 80 pontra jogosult, ha a különböző jogcímek alapján elért többletpontjainak összege ezt meghaladná. A jelentkezők a felvételi pontok számításáról és egyéb kérdésekről további tájékoztatást az Oktatási és Kulturális Minisztérium által kiadott 2009/2010-es Felsőoktatási Felvételi Tájékoztatóban kaphatnak, melynek tanulmányozását minden jelentkezőnek feltétlenül ajánljuk. NYELVI KÖVETELMÉNYEK AZ ALAPKÉPZÉSI SZAKOKON Az oklevél (diploma) kiadásának feltétele: A mérnök informatikus és műszaki menedzser szakon egy élő idegen nyelvből középfokú C típusú államilag elismert, vagy azzal egyenértékű nyelvvizsga megléte. Gazdálkodási és menedzsment szakon legalább középfokú C típusú szaknyelvi, vagy felsőfokú C típusú általános, illetve ezekkel egyenértékű nyelvvizsga. A sikeres záróvizsga és az előírt nyelvvizsga teljesítésének igazolását követő 30 napon belül a Főiskola kiállítja és kiadja az oklevelet és az oklevél mellékletet a jogosult részére.
|