Az „IOSZIA” Informatikai Oktatás Szolgáltató és Informatika Alkalmazási Kft. (3200 Gyöngyös, Kisfaludy út 6.) a Gábor Dénes Főiskola gyöngyösi Regionális Konzultációs Központjának teljes körű üzemeltetője. Képzési kínálata között többek között szerepel: A 2009/2010-es tanév felvételi eljárásának keretében induló szakok az alábbiak:
1.) Főiskolai képzés Szakok képzési formája: • távoktatási és költségtérítéses (K) Képzési helyszín: Gyöngyös Pótjelentkezési határidő: 2009. február 15. Szak információ: a.) Mérnök informatikus (BSc) A képzés célja: Olyan tudásterületeken nyújt széleskörű ismereteket (műszaki informatikai és információs rendszerek és szolgáltatások telepítése, üzemeltetése, azok adat-és programrendszerének tervezése, fejlesztése), amelyek alapvető szükségletként merülnek fel a hazai és uniós piacokon. Főbb tárgyak: • Matematika és természettudományi alapismeretek (matematika, fizika, a számítástudomány alapjai, információelmélet, villamosságtan, stb.) • Gazdasági és humán ismeretek (mikro-és makroökonomia, jogi ismeretek, vezetés és szervezés, minőségmenedzsment, emberi erőforrás menedzsment) • Szakmai törzsanyag (Programozás modul, Rendszertechnika modul, Informatikai rendszerek modul)) • Differenciált szakmai ismeretek: sávonként változó b.) Műszaki menedzser (BSc) A képzés célja: A szakképzési célja kettős. Egyrészt célja olyan mérnökök képzése, akik a BSc képzés természettudományos, műszaki, gazdasági, humán, valamint menedzsment ismereti bázisán képesek egy-egy szűkebb szakterületen (pl. logisztika, termelés- és minőségmenedzsment, termék- és marketing menedzsment, az emberi erőforrás menedzselése, a szolgáltatás és biztonságszervezői menedzsment, környezet- ill. információmenedzsment területén) vezetői feladatokat ellátni. Másrészt a képzés célja a hallgatók felkészítése a továbbtanulásra, a mesterszintű képzésre. A differenciált szakmai törzsanyagban hangsúlyt kapnak egyrészt az informatikai alkalmazási, másrészt a vállalkozásmenedzsment, harmadrészt a biztonságszervezői ismeretek. Mindezek hozzájárulnak ahhoz, hogy a szakon végzettek a különböző műszaki menedzseri teendők ellátása közben magas szinten tudják alkalmazni az informatikát, ugyanakkor felkészítjük a hallgatókat arra is, hogy az informatikai területeken lássanak el menedzseri teendőket.
Főbb tárgyak: • Matematika és természettudományi alapismeretek (matematika, fizika, a számítástudomány alapjai, információelmélet, villamosságtan, tudománytörténet, stb.) • Gazdasági és humán ismeretek (mikro-és makroökonomia, jogi ismeretek, vezetés és szervezés, minőségmenedzsment, emberi erőforrás menedzsment) • Szakmai törzsanyag (Programozás modul, Rendszertechnika modul, Informatikai rendszerek modul) • Differenciált szakmai ismeretek: sávonként változó c.) Gazdálkodási és menedzsment (BA) A képzés célja: A gazdálkodási és menedzsment szak olyan tudásterületeken nyújt széles körű ismereteket (a gazdálkodási folyamatok önálló, problémamegoldás orientált szervezése, működtetése és irányítása), melyek alapvető szükségletként merülnek fel jelenleg is a hazai és az uniós piacokon széleskörű ágazati profilban tevékenykedő, vállalatot irányító vagy működtető gazdasági szakemberek körében. A szak iránti igényt minden bizonnyal növelik a képzés során megszerzett, a környezeti változásokhoz való alkalmazkodást támogató informatikai és idegen nyelvi kompetenciák is. Gazdálkodási és menedzsment alapszak olyan elméleti és gyakorlati ismereteket nyújt, melyek képessé teszik a hallgatókat: • egyrészről közvetlenül a végzés után munkavállalásra a vállalatoknál, az üzleti életben, költségvetési szerveknél, szakigazgatási hivatalokban, stb. • másrészről felkészíti őket a továbbtanulásra, a mesterszintű képzésre.
Főbb tárgyak, tantárgyi blokkok: • Általános alapozó modul (Matematika, statisztika, informatikai alapismeretek, mikro- és makroökonomia, pénzügyi alapismeretek, stb.) • Üzleti alapozó modul (vállalat-gazdaságtan, gazdasági jog, számviteli alapismeretek, marketing, idegen nyelv, adatbázis-kezelés, stb.) • Szakmai törzsanyag (stratégia és üzleti tervezés, számvitel és elemzés, kontrolling, döntéstámogató rendszerek, logisztika, minőségmenedzsment, informatikai alapszoftverek, statisztikai szoftverek, projektmenedzsment, stb.) • Differenciált szakmai ismeretek: sávonként változó |